Dijokalnio tvarkymas

pagal | 2013-10-17

2013 m. spalio 15 d. mūsų mokyklos mokiniai – Kajus Mališauskas (6 kl.), Romas Liesmonas (6 kl.), Arnas Šveikauskis (7 kl.), Deividas Draginas (7 kl.), Ramūnė Montvilatė (9 kl.), Gabija Dikaitė (8 kl.), Lukas Juknevičius (7 kl.) – dalyvavo Dijokalnio tvarkymo talkoje. Dijokalnis yra legendomis, pasakojimais ir padavimais apipintas alkakalnis Alizavos seniūnijoje, Zasinyčių kaime. Kaip jis ten atsirado, kodėl  vadinamas Dijokalniu, kokios legendos išlikusios iki mūsų dienų, visiems susirinkusiems vaizdžiai papasakojo Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro folkloristė Alma Pustovaitienė. Talkoje dalyvavo virš šimto trisdešimt mokinių, mokytojų ir darbuotojų iš mokyklų ir kultūros įstaigų. Iniciatoriai – Salamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenė – rūpinasi, kad šis gamtos paminklas būtų įrašytas į Kultūros paveldo departamento saugomų mitologinių objektų sąrašą. Išsamų reportažą apie šį renginį galima pažiūrėti Kupiškėnų studijos laidoje  http://www.youtube.com/watch?v=4D92ycPs354 .

Lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė