Pas Vilniaus kupiškėnus

pagal | 2013-10-10

Vilniaus kupiškėnų klubas susibūrė 1991 metais iš Kupiškio rajone gimusių, o dabar nuolat Vilniuje gyvenančių kupiškėnų. Klubo narių susitikimai vyksta vieną kartą per mėnesį Vilniaus mokytojų namuose. Į susitikimus kviečiami įžymūs Kupiškio krašto rašytojai, mokslininkai, kultūros darbuotojai, rajono bendruomenės, seniūnijų kultūros kolektyvai, taip pat Lietuvoje garsūs visų sričių įdomūs žmonės ar etnografiniai kolektyvai. Rugsėjo mėnesį sulaukėme Vilniaus kupiškėnų klubo prezidentės Filomenos Marčiulionienės kvietimo į renginį, kuriame buvo pristatytos dvi kupiškėnų tarme parašytos knygos: iš Čiovydžių kaimo kilusios Dovilės Janušytės – Sabaliauskienės „Atmintės namai“ ir  skodiniečio Algirdo Vaitiekūno „Gimtinas žėmaj“. Mūsų mokyklos mergaitės Austėja Žilinskaitė (7 kl.), Augustė Skačelytė (8 kl.), Rugilė Kežytė (10 kl.), Banguolė Žalnieriūnaitė (10 kl.), Evalda Liesmonaitė (10 kl.) kartu su savo dramos būrelio vadove Jūra Jurėniene bei tarmės mokytoja Ramute Kežiene  nutarė dar papildyti, patobulinti meninę kompoziciją  „Pagal sakmes apie laumes“ ir parodyti naują  kupiškėnų tarme sukurtą kompozicijos variantą „Kėp laumas lauminėjo“. Pilnoje Mokytojų namų salėje įtaigiai skambėjo taisyklingai mergaičių ištartas kupiškėniškas žodis, kuris pasiekė ne vieno kupiškėno širdį. Džiaugiamės šiltu priėmimu ir nuoširdžiu bendravimu, dėkojame Vilniaus kupiškėnams ir jų klubo prezidentei Filomenai už  geriausią pilietiškumo pamoką.

Daugiau informacijos

Lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė