Inkilų kėlimas

pagal | 2016-03-21

Pavasario saulė budina žemę ir rikiuoja darbus. Metas švarintis – taip nusprendžia Šepetos Almos Adamienės pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai būrelio „Pelkinukai“ nariai ir kartu su būrelio vadove Janina Daukiene organizuoja elektros, elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų atliekų surinkimą. Kovo 15 d. atvykusiam projekto „Mes rūšiuojame“ ekipažui priduodame 542 kilogramus elektronikos atliekų. Džiaugiamės, kad Šepetos gyventojai rūšiuoja, šių atliekų nešalina kartu su kitomis atliekomis ir taip mažina aplinkos taršą. Projekte aktyviai dalyvauja šie jaunieji miško bičiuliai: Titas Alekna, Armandas Sviderskis, Gerardas Baltušnikas, Adas Gromakovas, Renaldas Mergiūnas, Gintas Vasiliūnas, Agnė Vasiliūnaitė, Vesta Liesmonaitė, Elinga Testova, Fausta Talačkaitė ir Karolis Jurgelionis.

Pavasariškai šiltą kovo 17 d. miško bičiuliai vyksta į Kepurinės telmologinį draustinį iškelti dvidešimt inkilų vabzdžialesiams paukščiams. Lydimi Kupiškio girininkijos eigulio Stasio Šlapelio, vaikinai sparčiai žingsniais matuoja atstumus nuo inkilo iki inkilo, dairosi medžio, patogios šakos ir kelia kartimi pamovę už landos. Daugiausiai inkilų iškelia Adas Gromakovas ir Gerardas Baltušnikas.

Inkilai iškelti. Tikime, kad netrukus juose įsikurs sparnuočiai.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Pelkinukai“ vadovė