Integruota lietuvių kalbos pamoka bibliotekoje

pagal | 2017-02-25

Vasario 24 d. Šepetos bibliotekoje vyko  2 – 4 klasės mokinių, integruota lietuvių kalbos pamoka su bibliotekininke Neringa Paukštiene.  Jos metu buvo pristatytas  prozininkas, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius ir jo knygelė „Maži ežiuko sapnai“. Su šiuo žmogumi  vaikai susipažįsta jau nebe pirmą kartą. Praėjusiais metais Selemonas Paltanavičius šventė garbingą 60 – ies metų jubiliejų. Ta proga buvo kalbėta apie jo biografiją, pasiekimus ir kūrybą. Šį kartą susipažinome su nuotaikinga knygele, kuri priverčia susimąstyti sapnų galia. Su mokiniais aiškinomės kas yra sapnas ir kodėl mes sapnuojame. Knygelė „Maži ežiuko sapnai“ kviečia sužinoti kokios yra spalvos sapnai ir kuo jie kvepia.

Pamokos metu buvo pasirinktas vienas ežiuko sapnas „Sapnai daro stebuklus“, kurio metu ežiukas ėjo į svečius pas savo tris draugus ir koks jis buvo laimingas su jais susitikęs. Šį sapną vaizdingai skaitėme ir pagal naujus mokymo metodus, mokiniai turėjo atsakinėti į klausimus. Susipažinę su sapnu, mokiniai turėjo savais žodžiai jį pasakoti raštu. Pirmasis tai padarė ketvirtokas Faustas, jam puikiai sekėsi išdėstyti pagrindines mintis. Taip pat jis turėjo galimybę ir perskaityti savo pasakojimą. Ilgai netrukus ir kiti mokiniai baigė savo pasakojimus. Apmaudu, kad pamokos laikas taip greitai prabėgo ir mokiniai nebespėjo iliustruoti savo pasakojimo, tai padarėme grįžę į klasę, per dailės pamoką. Atsisveikindami su bibliotekininke mokiniai padeklamavo, rodydami judesius, išmoktą eilėraštį apie ožiuką.

Vaida Šveikauskienė, pradinių klasių vyr. mokytoja