Išvyka į Troškūnų girininkiją

pagal | 2014-09-25

Gražų, saulėtą rugsėjo 15-tosios rytą mes, Šepetos AlmosAdamkienės pagrindinės mokyklos pradinukai, važiavome į Troškūnų arboretumą.

Girininko pavaduotoja Regina Baršauskienė  maloniai pakvietė užeiti į Troškūnų girininkijoje įrengtą gamtos muziejų. Tarsi gyvi mus pasitiko miško gyventojų eksponatai: lapė, vilkas, kiškis, barsukas, kurapka, lututė ir kiti smulkieji žvėreliai ir paukšteliai. Apžiūrėjome gausią vabzdžių kolekciją. Pamatėme senuosius dokumentus, senovinę miškininkų aprangą ir įrankius. Po to visi keliavome link miško. Stabtelėjome prie pamiškėje sustatytos senosios miško technikos – pirmojo miško traktoriaus, miško sodinamosios, senovinių plūgų. Po to visi pažintiniu taku keliavome į mišką.

Takas jau buvo nuklotas geltonais, žaliais, raudonais ir rudais lapais. Vaikščiojome po mišką, skaitėme informaciją apie medžius. Buvo smagu keturiese apglėbti aukšto ir storo ąžuolo kamieną. Žingsniuodami taku perėjome nemažai tiltelių. Stebėjome augalus, rinkome grybus. Pastebėjome, kad rudeniui įsibėgėjus padaugėja nukritusių lapų, sumažėja grybų, mažiau girdėti paukščių balsų.

Kelionės metu daug pamatėme, daug sužinojome. Grįžome linksmi ir laimingi.

Gintarė Martišiūnaitė ir Julija Jurgelionynytė,  4 kl.