Europos kalbų diena mokykloje

pagal | 2014-09-30

Rugsėjo 26 – oji – Europos kalbų diena. Ji minima nuo 2001 m. Ja siekiama parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norima atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų. Spartėjant globalizacijai, nuolatos vyksta žmonių migravimas po skirtingas šalis, tad svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu. Europos Sąjungoje yra 23 oficialiosios ir darbo kalbos: airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, olandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų ir vokiečių. Jos ir buvo svarbiausia grandis, jungusi visas tą dieną vykusiais pamokas.

                      Per istorijos pamokas šeštokai ir septintokai su mokytoja Rene Sankauskiene nagrinėjo Europos kalbų žemėlapį, mokėsi skaityti žemėlapio legendą, surado, kokioms kalbų grupėms priklauso lietuvių, anglų ir rusų kalbos, nustatė, kokiomis kalbomis kalba lietuvių kaimynai. Devintokai aiškinosi, kodėl gana didelė dalis Lietuvos gyventojų  kalba lenkų ir rusų kalbomis. Jie padarė išvadą, kad tai susiję su istorine praeitimi.

Per lietuvių kalbos pamokas visi mokiniai rengė oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų Mini žodynėlį, jį iliustruodami valstybių vėliavomis. Dauguma žodynėlių patalpinti stende, kad su kalbomis susipažintų visi mokyklos mokiniai ir mokytojai. 

Anglų kalbos mokytoja Laima Baltušienė su mokiniais pamokas skyrė Europos Sąjungos  valstybėms ir jų valstybiniams simboliams aptarti.

Pamokų metu buvo prieita prie išvados, kad kalbų mokymas(is) reikalauja ne tik įkvėpimo, bet ir daug pastangų. Tik tada galima pasiekti gerų rezultatų  ir pamatyti visą kalbos grožį. 

Ramutė Kežienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė 

Tema: Be kategorijos