Jaunųjų miško bičiulių sambūriui 40

pagal | 2015-10-26

Spalio 20 d. Anykščių meno inkubatoriuje surengta Jaunųjų miško bičiulių sambūrio 40 metų jubiliejinė šventė. Į šventę buvo pakviesti ir Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos aktyviausi jaunieji miško bičiuliai: Vesta Liesmonaitė, Elinga Testova, Viktorija Kungytė, Gintas Vasiliūnas, Adas Gromakovas ir Gerardas Baltušnikas. Sveikinimo žodį tarė Aplinkos ministro pavaduotojas Linas Jonauskas, JMBS Rėmimo tarybos komisijos pirmininkė Eglė Mankevičienė ir kiti svečiai. Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas doc. dr. Edmundas Bartkevičius priminė svarbius jaunųjų miško bičiulių sambūrio istorijos etapus. Jaunųjų miško bičiulių istorija siekia 20 a. pradžią. Tuomet jau veikė moksleivių grupės, globojančios miško gyvūniją, talkinančios sodinant medelius, besidominančios miškininko profesija. 1992 m. įkurta jaunųjų miško bičiulių draugija, pradėti leisti leidiniai („Girinukas“ – iki šiol). Šiuo metu jaunųjų miško bičiulių organizacija vienija 300 būrelių ir daugiau kaip 10 000 narių, bendradarbiaujančių su miškų urėdijomis, besidominančių gamta bei miškininkyste, tyrinėjančių miško bendriją, kuriančių filmus apie miškus, tarpusavyje bendraujančių, propaguojančių prasmingą laisvalaikį. Renginio metu koncertavo grupė „Neteisėtai padaryti“, vyko protų mūšis, kūrybinė – ekologinė veikla. Per pietus visi gardžiavosi kareiviška koše, o po renginio svečiai ir dalyviai džiaugėsi smagiu pasivaikščiojimu lajų taku.

Janina Daukienė, JMB būrelio „Pelkinukai“ vadovė, pradinių klasių mokytoja metodininkė