Jaunųjų talentų dovana Adomui Petrauskui

pagal | 2014-09-17

Rugsėjo 16 d. mūsų mokyklos literatės Viltė Bieleckaitė, Viktorija Vizbaraitė, Austėja Žilinskaitė, Ramūne Montvilaitė, Erika Ramanauskaitė, fotografės Gabrielė Špiegytė ir Fausta Talačkaitė, dailininkės Vaiva Gabriūnaitė, Simona Gaidamavičiūtė ir Gintarė Mikšytė dalyvavo projekte „Jaunųjų talentų dovana Adomui Petrauskui“. Spalio 6-ąją Adomui Petrauskui,  muziejininkui, kraštotyrininkui, Kupiškio krašto garbės piliečiui, būtų sukakę 100 metų.  Šią progą paminėti sumanė Kupiškio Etnografijos muziejaus darbuotojos. Projekte be mūsų mokyklos dalyvavo Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija, Subačiaus gimnazija, Panevėžio rajono Geležių pagrindinė mokykla, Biržų rajono Vabalninko vidurinė mokykla, Rokiškio rajono  Pandėlio ir Panevėžio rajono Ramygalos gimnazijos. Mokykloms burtų keliu buvo išrinkti objektai – Adomo Petrausko gyvenamasis namas, mažoji klėtis-aludė, didžioji klėtis, bokštas, aukštaitiška gryčia bei muziejaus kiemo aplinka – kur mokiniai turėjo rinkti medžiagą savo kūrybiniams darbams. Vieni ruošėsi eskizus piešiniams, antri fotografavo, treti kalbino muziejaus darbuotojas ir rinko medžiagą laikraščiui. Sodyboje praleidę keletą valandų, mokiniai darbus turės pabaigti grįžę į savo mokyklas.  Po dviejų savaičių jų darbai bus eksponuojami Uoginių muziejuje.

Linkime jauniesiems kūrėjams visokeriopos sėkmės.

Ramutė Kežienė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, projekto „Jaunųjų talentų dovana Adomui Petrauskui“ literatų darbų vadovė