Pamoka Šimonių girioje

pagal | 2014-09-05

Rugsėjo 3 d. pradinių klasių mokiniai vyko į Šimonių girią, kad pasimokytų atpažinti medžius ir grybus.

13 tūkstančių hektarų plote, dunkso didinga Šimonių giria . Keliaudami pusės kilometro ilgio pažintiniu taku „Į girią“ stebime būdingiausias Šimonių girios medžių rūšis, skaitome informacinius stendus, renkame grybus. Pastebime, kiek daug pušų. Sužinome, kad 60 procentų girios užima pušynai, 24 procentus – beržynai, 13 procentų eglynai ir tik 3 procentus – kiti medynai. Susipažįstame su baltalksniu, drebule, paprastąja egle. Sužinojome, kad trakas – tai visų rūšių krūmai, kurie teikia prieglobstį paukščiams ir žvėrims; medžių bendrijos, augančios tokiame pat dirvožemyje, vienodo amžiaus, sudėties ir tankumo yra išskiriamos į miško sklypus, o tame sklype augantys medžiai vadinami medynu.

Smagi pamoka miške paliko neišdildomus įspūdžius. Miške tiek daug sužinojome, atsigavome, prisirinkome grybų, patyrėme gerų emocijų ir į mokyklą grįžome maloniai pailsėję.

Užfiksuotos akimirkos

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė