Kalėdinėje profesijų mugėje

Gruodžio 6 dieną grupelė 5–8 klasių mokinių kartu su klasių kuratore Laima Talačkiene ir socialine pedagoge Ingrida Pučėtiene lankėsi Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje. Čia vyko „Kalėdinė profesijų mugė“. Tai renginys, kai mokykla ketvirtą kartą prisijungė prie Europos Komisijos iniciatyvos – Europos profesinių gebėjimų savaitės, kuria siekiama populiarinti profesinį rengimą ir mokymą. Mokiniai aktų salėje žiūrėjo šventinį spektaklį apie mokykloje rengiamas profesijas, kurias pristatė Snieguolė ir nykštukai. Po spektaklio renginys tęsėsi mokyklos sporto salėje ir fojė. Čia susipažinome su apdailininko profesija, kurios metu dalyviai galėjo pagal trafaretą, dažydami įvairias būdais pasigaminti piešinį su eglute ar kalėdiniu žaisliuku, žaisti žaidimą „Gyvatėlė“, kurio metu dalyviai turėjo atspėti, koks tai apdailininko (statybininko) įrankis ar priemonė. Taip pat visi vaikai galėjo pasidaryti savo delno antspaudus, sudalyvauti fotosesijoje prie žaismingai nupiešto statybininko maketo. Smagu buvo pabandyti dirbti su kasos aparatu, sverti pasirinktas prekes, paruošti prekes pardavimui, pasižiūrėti kaip galima sulankstyti iš lakštinio metalo kalėdinius žaisliukus, dalyvauti sportinėje rungtyje ir vaišintis mokinių gamintais kokteiliais, keptais kūčiukais, vietoje gaminamu desertu iš plaktos grietinėlės, grybukais ir kitais skanėstais. „Kalėdinės profesijų mugės“ pabaigoje visi svečiai galėjo dalyvauti viktorinoje, kurioje turėjo atsakyti į paruoštus klausimus apie specialybes. Pagal vaikų amžių buvo pateiktos užduotėlės. Vaikai turėjo įvardinti įrankius, iliustracijas ir atspėti, kokiai tai specialybei reikalinga. Už visus teisingus atsakymus vaikai gavo po saldų prizą.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė