Kelių į vaiko sėkmę paieškų refleksija

pagal | 2018-12-10

2018 metų gruodžio 6 dieną Noriūnų Jono Černiaus pagrindinėje mokykloje vyko mokslinė – praktinė konferencija „Kelias į vaiko sėkmę“, skirta penkių rajono mokyklų, trejus metus dalyvavusių vykdyto projekto „Iniciatyva savivaldybėms“ įgyvendintų veiklų apibendrinimui.   
Konferenciją sudarė trys dalys: plenarinė, praktinė ir mokslinė. Plenarinėje dalyje  Švietimo mainų paramos fondo administruojamo projekto „Iniciatyva savivaldybėms“ vadovė Ieva Mizgeraitė Mažulė pristatė projekto atsiradimo ištakas, pagrindinius etapus, dalyvius ir rezultatus.
Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka savo pranešime analizavo projekto poveikį rajono švietimo politikai, kalbėjo apie iššūkius, kurie buvo įveikti siekiant projekto tęstinumo. Įvardydamas dalyvavusio projekte  mokytojo vaidmens svarbą, apibūdino sparnuota metafora „mokytojo vardas – reiškia aukščiausios prabos profesionalumą“. 
Praktinėje renginio dalyje projekto „Iniciatyva savivaldybėms“ mokyklų komandos pasidalino patirtimi, kaip buvo ieškota kelių į vaiko sėkmę, kokius pasirinkimus turėjo padaryti, kokią pagalbą teikė rajono savivaldybė, kokį vaidmenį atliko ekspertai, atsakė į klausimą, kas geriausiai pavyko. 
Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos komanda pristatė per trejus mokslo metus sėkmingai įvaldytą postkognityvinio mokymo sistemą (autorius –  mokyklos ekspertas dr. Tomas Lagūnavičius). Trejų metų patirtį patraukliai ir suprantamai pristatyti turėjome per 10 – 15 minučių. Čia mūsų šauniosioms mokytojoms labai pravertė eksperto dr. Tomo Lagūnavičiaus išdėstytos ir mūsų visų išmoktos teksto struktūravimo pamokos. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė įtaigiai supažindino klausytojus su postkognityvinio mokymo teorija, išvardijo visus žingsnius, ką reikia padaryti per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas, kad gautum bent du labai gerus ar gerus įvertinimus. Mokytoja pabrėžė, kad  gerai pasirengęs pamokai mokytojas, paruošęs struktūruotas ir pagal mokinių poreikius pritaikytas užduotis, atlieka tik stebėtojo ir pagalbininko vaidmenį.  Tokių pamokų metu dirba mokiniai, jie atsako už savo ir dirbančio poroje draugo rezultatą.
Išmokimo metodus praktiškai pademonstravo biologijos mokytoja  metodininkė Irmina Puipaitė Blaževičienė ir muzikos mokytoja Vaiva Mališauskienė.
Mokslinėje dalyje Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos mokslininkės pristatė įžvalgas iš atlikto projekto „Iniciatyva savivaldybėms“ mokslinio tyrimo, kurio tikslas – atskleisti, kaip lyderystė gali sąlygoti mokyklų socialinio ekonominio konteksto (SEK) įveiką siekiant kiekvieno vaiko ugdymosi sėkmės. 
Taip pat konferencijos metu buvo apibendrinti projekto rezultatai, apdovanotos mokyklų komandos ir pranešėjai. Visi konferencijos dalyviai  dovanų gavo projekto patirtį apibendrinantį leidinį, kuriame pateiktos ir Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos  trejus metus vykdyto projekto patirtys. 
Konferenciją moderavo  Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, savo sveikinimus ir padėkos žodžius projektą vykdžiusiems išsakė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduoja Žana Orlova, ŠMM pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja, dr.  Loreta Žadeikaitė.

Vanda Vanagienė, mokyklos direktorė

Nuotraukų galerija