Lai nenustoja suktis gerumo karuselė

pagal | 2014-06-02

Jau tradicija tapo vaikų gynimo dienos proga visų remiamų Almos Adamkienės paramos labdaros fondo mokyklų atstovams susibėgti krūvon. Dažniausios išvykos būdavo į sostinę, kurioje pagal fondo suplanuotą darbotvarkę teko aplankyti daugybę parodų, koncertų, įžymių Vilniaus ir jų apylinkių vietovių, patiems dalyvauti kūrybiniuose, sveikatinimo ir intelektą lavinančiuose projektuose.

Pastaruosius kelerius metus susitinkame fondo remiamose mokyklose. Mėgstantiems sportą mokiniams  sudaromos sąlygos pasivaržyti įvairiose sporto rungtyse, jaunųjų dailininkų kūrybą vertina profesionalūs dailininkai, o mokyklų fotografai įamžina  netikėčiausias šventines akimirkas.

Šiais metais (kaip ir pernai) susitikome labai svetingoje Alytaus rajono Butrimonių gimnazijoje. Susirinkome padėkoti p. Almai Adamkienei ir jos įkurto labdaros paramos fondo žmonėms už didžiulę dovaną – penkiolikos buvimo kartu metų.

Padėkos renginys prasidėjo prieš šešerius metus visų remiamų mokyklų sukurto aukuro ugnies įžiebimu. Tarsi malda skambėjo palinkėjimo žodžiai – „visiems vaikams turėti savo namus.“ Turėti savo namus – puikiai įrengtą muziejų – nuo šiandien galės ir Butrimonių gimnazija, suradusi vietos priglausti visiems mokinių darbeliams, padėkoms, albumams, fotografijoms, sveikinimo atvirukams, dovanotiems p. Almai Adamkienei ir fondo darbuotojams. Tik stebėtis gali, kaip ilgametė (ir vienintelė ) fondo direktorė Sigutė Kačinskienė sugebėjo viską surinkti ir  išsaugoti visus penkiolika metų. Kiekvienas retoriškai klausiame savęs: ar galėtume? Atsakymas vienas – gali tas, kas dirba. Dirba širdimi. Galbūt todėl pasisemti tos nesumeluotos širdies šilumos ir  tvirtybės, atsakingumo ir pilietiškumo, begalinio darbštumo prie ką tik atidengtų Jo Ekscelencijos  Prezidento Valdo Adamkaus,  paramos labdaros fondo sumanytojos ir įsteigėjos p. Almos Adamkienės ir fondo direktorės Sigutės Kačinskienės delnų įspaudų keramikos plokštėje ėjo ir mokinys, ir mokytojas.

Šventinis koncertas – mokyklų pagarbos ir dėkingumo ženklas, įrodymas, kokių gabių ir nuoširdžių vaikų išugdo kaimo mokyklos. Mokyklų vadovai ir mokytojai skyrė pačius gražiausius padėkos žodžius, dovanojo gėles. Spalvingos puokštės ir  Ariogalos gimnazistų atvežtas šaltinio vanduo iškeliavo Vilniun – kaip viltingiausias palinkėjimas ištvermės ir sveikatos Jo Ekscelencijai Prezidentui Valdui Adamkui ir jo  ištikimajai bendražygei, mūsų visų remiamų mokyklų Gerajam angelui Almai Adamkienei. Jos ištarti žodžiai „mes privalome padėti vieni kitiems, o ypač silpnesniems už save“ tapo moto dokumentiniam  filmui „15 metų kartu,“ kurį visi drauge pažiūrėjome po koncerto.

Išsiskiriant jausmas buvo toks, kaip į savarankišką gyvenimą iš namų išleidžiant vaikus. P. Almos Adamkienės paramos labdaros fondas įvykdė savo misiją su kaupu – jo darbuotojų veikla ir jokiais pinigais nepamatuojama parama įamžinta mokyklos metraščiuose, sukaupta bibliotekose, sporto salėse, stadionuose, mokyklos kabinetuose. Ne vienas „Lyderių“ projekto mokinys šiandien sėkmingai planuoja savo karjerą, buvęs „Jaunųjų dailininkų“ stovyklos dalyvis studijuoja dailę, o projekto „Dainuokime kartu“  moksleivis – pasirinkęs muziko kelią. Bet svarbiausia galbūt  ir ne tai. Svarbiausia, kad šitiek metų kiekvienas remiamos mokyklos vaikas turėjo galimybę pajusti, kas yra tikrasis, o ne skambiais žodžiais deklaruojamas Gėris, Meilė ir Pagarba Gimtajam kraštui ir jos piliečiui, Atsakomybė už greta esantį, kad šitiek kartų galėjo ne tik pamatyti, bet ir įsiamžinti su taip mūsų visų gerbiamu Prezidentu Valdu Adamkumi ir mūsų mylima globėja Alma Adamkiene Prezidentūroje ir savo mokykloje, kad suprato paprastą taisyklę – išdalytas gerumas sugrįžta gerumu.

Tad, lai nenustoja suktis gerumo karuselė, įsiūbuota Almos Adamkienės  ir visų norinčių padėti kitiems geros valios žmonių. Tuo labiau, kad renginio  pabaigoje fondo direktorė Sigutė Kačinskienė paminėjo, kad niekados nepailstantis ir kūrybinių idėjų nestokojantis fondo projektų vadovas Tadas Bojarskas toliau žada mokyklų bibliotekoms dovanoti knygas.

P.S. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinei mokyklai šventiniame renginyje atstovavo ir autentišką Kupiškio krašto liaudies dainą „Unt morių kruntėlio“ šventės svečiams ir dalyviams dovanojo šalies mokinių etnokultūros projekto „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojos: dešimtokės Rugilė Kežytė, Banguolė Žalnieriūnaitė, Evalda Liesmonaitė ir aštuntos klasės mokinės Miglė Urbonaitė ir Augustė Skačelytė.

Vanda Vanagienė, Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės  mokyklos direktorė