Lapkričio mėnesio veiklos jungtinėje grupėje

pagal | 2018-12-04

Lapkričio 12 – 15 dienomis į Šepetos biblioteką buvo pakviesti Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos pradinukai kartu su savo mokytojomis. Bibliotekininkė mokinukus  supažindino su šiaurės šalimis, jų vėliavomis, pristatyta Švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knyga vaikams ,,Superherojų vadovas". Knygoje pasakojama apie Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję ,,Raudonoji kaukė" pradžią. Apie ką rašoma knygoje jiems pasakojo bibliotekininkė. Su jais taip pat piešėme šiaurės šalių vėliavas. Kitą dieną mažieji susipažino su dar viena heroje – Pepe Ilgakojine. Bibliotekoje žiūrėjome filmą apie ją, o sekančią dieną vaikai bandė ją nupiešti. Nupiešė taip, kaip jie sugebėjo. Mažiesiems tai buvo pirma pažintis su šia nuostabia heroje Pepe. Paskutinė diena buvo skirtą vaikų fantazijai: jie turėjo nupiešti savo įsivaizduojamą superherojų, sugalvoti jam vardą ir apie jį papasakoti draugams. Čia ir išryškėjo vaikų kūrybiškumas.  Savaitės metu taip pat daug kalbėjome apie patyčias, jų sprendimo būdus ir kokią žalą gali padaryti toks elgesys.

Lapkričio 19 – 23 dienomis mokinukai pažindinosi su naminiais gyvūnais. Savaitė buvo pavadinta „ Kas tvartelyje gyvena?“. Jos metu vaikai aptarė naminius gyvūnus, kuo jie skiriasi nuo laukinių, kokia naudą jie duoda žmogui. Mokinukai lankėsi ir bibliotekoje, ten vartė knygeles su gyvūnais, klausėsi pasakų. Taip pat vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu jie piešė, lipdė, klijavo, karpė naminius gyvumus. Po kiekvieno atlikto darbelio – sukurto gyvūnėlio žiūrėjo apie jį filmuką ir galėjo palyginti. Kitą dieną buvo skirta sūrių degustacijai. Iš namų vaikai nešėsi savo mėgstamus sūrius ir dalinosi su kitais. Oi tai gardu buvo. Smaguriaudami dar kartą prisiminėme, kas duoda saldų pieną ir ką iš jo galima pasigaminti. Taip pat parduotuvių lankstinukuose ieškojo pieno produktų, juos kirpo ir klijavo ant lapo.  Paskutinę savaitės dieną mokinukai lipdė tvartelį su jame gyvenančiais naminiais gyvūnais.

Paskutinė lapkričio savaitė buvo skirta naminiams paukščiams. Savaitės eigoje vaikais susipažino su naminiais paukščiais. Juos piešėm, klijavom, karpėm. Bibliotekoje skaitėm knygeles apie paukščius, žiūrėjom filmukus ir dainavom daineles.

Irena Patinskienė, jungtinės grupės auklėtoja

Neringa Paukštienė, vyresn. bibliotekininkė