Mano senolių godos

pagal | 2013-09-20

Respublikinį etnokultūrinį projektą „Mano senolių godos“, skirtą Tarmių metams, organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Šio projekto dalis – mokinių gebančių kalbėti ir kurti tarmiškai, kūrybos konkursas ir baigiamoji šventė – varžytuvės, vykusios rugsėjo 19 d. Vilniuje. Renginio dalyviai galėjo džiaugtis aukštaičių, žemaičių, dzūkų bei suvalkiečių tarmių sąskambiais. Respublikinėse varžytuvėse „Tarmių lobynai“ puikiai pasirodė ir mūsų mokyklos 7 klasės mokinė Austėja Žilinskaitė. Nuotaikinga jos kupiškėniškai perkurta pasaka apie Eglę žalčių karalienę komisijos buvo įvertinta garbinga antrąja vieta. Konkurso vertinimo komisiją sudarė Dr. Dalia Urbanavičienė – Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė, Gražina Kadžytė – Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė, Dr. Violeta Meiliūnaitė – Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotoja, Stanislovas Kavaliauskas – Vilniaus etninės kultūros centro direktorės pavaduotojas, laidos „Duokim garo!“ vedėjas, Alė Vilutienė – Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio įgyvendinimo ir organizavimo skyriaus metodininkė. Vertinimo komisijos narė LMNŠC direktoriaus pavaduotoja Nijolė Šutinienė pasveikino šventės dalyvius ir pasidžiaugė, kad jaunimas nepamiršta savo šaknų ir puoselėja tarmes.

Daugiau informacijos http://www.lmnsc.lt/lt/naujienos/900

Lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė