Meduolių idėjų mugėje

pagal | 2015-12-21

Kokios gi Kalėdos be kvepiančių, puošnių meduolių? Su tokiomis mintimis 9 klasės mokinės Vaiva Gabriūnaitė, Gintarė Mikšytė ir 10 klasės mokinys Jonas Jefimovas dalyvavo rajono mokinių parodoje – idėjų mugėje „Meduoliais kvepiančios Kalėdos“. Į Povilo Matulionio progimnaziją darbus pristatė 167 mokiniai iš dešimties rajono mokyklų. Parodoje eksponuojami mokinių kepti meduoliai, meduoliniai nameliai, meduolių kompozicijos ir pagaminti indai, padėklai meduoliams sudėti. Vaiva su Gintare, vadovaujamos technologijų mokytojos metodininkės Ingridos Pučėtienės, kepė meduolinius namelius ir sausainius. Tikriesiems meduoliams pagaminti reikia pašildyto medaus, sviesto, cukraus, miltų, kepimo miltelių, kiaušinių ir prieskonių. Užminkyta tešla brandinama kelias dienas šaltai. Iškepti meduoliai kurį laiką laikomi sandariai uždaryti– tuomet juose esantis prieskonių derinys atskleidžia visą sodrų šiltą aromatą. Kepėjos stengėsi suteikti meduoliniams nameliams ir sausainiams kuo patrauklesnę, įdomesnę formą, papuošti spalvotu ir baltu glajumi, pabarstukais. Jonas, vadovaujamas technologijų mokytojo Ramūno Vizbaro, pagamino padėklus meduoliams eksponuoti. Darbus mokiniai atliko su malonumu, dirbo po pamokų ir užtruko net keletą dienų. Merginos kartu su mokytoja vyko pasižiūrėti kepinių ir dirbinių parodos, pasidomėti meduolių kepimo tradicijomis, pasidalinti patirtimi.

Ingrida Pučėtienė, technologijų mokytoja metodininkė