Mįslių, eksponatų ir vaikų draugystė

pagal | 2017-03-03

Kovo 2 dieną pradinių klasių mokiniai vyko į Kupiškio etnografinį muziejų dalyvauti edukacinėje pamokoje „Mįslių ir eksponatų draugystė“. Atvykusius pasitiko muziejininkė Kristina Jokimienė ir maloniai nuteikė pamokai. Pirmoje parodų salėje mokiniai susiskirstė į „Vytuvių“ ir „Žibinčių“ komandas bei išsirinko kapitonus.  Netrukus gavo užduotis – įminti dvi mįsles ir eksponatus rasti pirmoje salėje. Perskaitę mįsles, mokiniai atidžiai peržvelgė senovinius daiktus bei rakandus, pasitarė grupėje ir puikiai įveikė užduotį. Antroje salėje vėl reikėjo įminti mįsles. Mįslės vertė galvoti, o atsakymo ieškoti tarp gausybės eksponatų. Nors vaikai ne iš kelmo spirti, tačiau be pagalbos įminti „kas turi keturis kampus ir du pilvus“, negalėjo. Senolių išmintis aiškina, jog tai – pagalvė. O ar žinote, „kas turi šieno – neėda, turi kojas – nebėga, turi plunksnas – neskrenda? Pagalvokite ir įminkite. Trečioje salėje mįslės pasitaikė lengvesnės, tad mūsų šaunieji pradinukai puikiai jas įminė, o atsakymus sudėliojo dėlionėje. Pamokėlės pabaigoje mokiniai jau galėjo paaiškinti komandų pavadinimus ir parodyti šiuos senovinius daiktus. Už įdomius pasakojimus, smagias užduotis ir dovanėles padėkojome muziejininkei ir pažadėjome netrukus atvykti dažyti margučių.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė