Pirmoji atostogų diena

pagal | 2016-03-24

Pirmoji pavasario atostogų diena ilgai išliks atmintyje jauniesiems miško bičiuliams: Martynui Cibulskiui, Arnui Lengveniui, Vestai Liesmonaitei, Elingai Testovai, Rėjui Viliui ir Karoliui Jurgelioniui, nes tądien jie važiavo į pažintinę kelionę po Vilnių. Sostinė vaikus pasitiko žiemiškai pasidabinusi. Baltais senamiesčio šaligatviais žingsniavo moksleiviai smalsiai apžiūrėdami senovinius statinius. Stabtelėjo prie įspūdingo grožio renesansinės šventos Onos bažnyčios, apie kurią pasakojama, kad Napaleonas norėjęs ją nusigabenti į Paryžių. Pabuvojo Bernardinų parke. Užkopė į Gedimino pilies bokštą. Pasidžiaugė puikia Vilniaus panorama. Užsuko į Arkikatedrą Baziliką ir pabendravo su restauratoriais. Apžiūrėjo miestą iš Vilniaus televizijos bokšto apžvalgos aikštelės. Prisiminė Sausio 13 dienos įvykius ir pagerbė žuvusiųjų atminimą. Patyrė džiaugsmą čiaužydami ant „Akropolio“ ledo. Namo grįžo pavargę, tačiau linksmi ir laimingi.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Pelkinukai“ vadovė