Renginių šėlsmas Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje

pagal | 2014-10-15

Spalio 10-ąją dieną mokykloje „virte virė tikras gyvenimas“. Pasibaigus pamokoms, mūsų mažieji artistai (vadovė – dramos būrelio vadovė, direktorės pavaduotoja Jūra  Jurėnienė) išskubėjo į Adomo Petrausko gimimo 100 metų Jubiliejaus paminėjimą Uoginiuose. Šepetiškiams teko garbė atverti duris neeilinei šventei savo parengta kompozicija „Atėjau pas Adomą…“. Uoginių muziejuje buvo galima apžiūrėti ir Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos literačių, fotografių ir dailininkių, dalyvavusių projekte „Jaunųjų talentų dovana Adomui Petrauskui“, nepakartojamus darbus: 10 lapų preciziškai parengtą laikraštuką „Pirmyn į praeitį“ ir paveikslus (projekto vadovė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė, dailininkams pagelbėjo technologijų mokytoja metodininkė Ingrida Pučėtienė).

Tuo pačiu metu mokyklos jaunieji futbolininkai įdėmiai klausėsi paskutinių savo kūno kultūros mokytojo metodininko Zigmo Paulausko patarimų. Atsakingai ruošėsi susitikimui su kitų rajono mokyklų (Subačiaus gimnazijos, Alizavos, Rudilių, Salamiesčio pagrindinių) futbolo komandomis. Saulėta rudens diena sukvietė daug jaunimo į Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos puikiai paruoštą futbolo stadioną (praėjusiais metais mokykla rašė projektą ir už gautą finansavimą įsigijo naujus futbolo vartus, nusipirko kitų sportui ir sveikatinimui skirtų priemonių).  Stadione vyko tradicinis (šiemet jau 10- asis)  futbolo turnyras 7×7 socialdemokratų įsteigtiems prizams laimėti. Turnyro rengimą  inicijavo ir organizavo LSDP Kupiškio skyriaus pirmininkas Augenijus  Cesevičius ir kūno kultūros mokytojas metodininkas Zigmas Paulauskas.  Mokyklų komandos  atvažiavo su savo „sirgaliais“,  o „pasirgti“ už saviškius susirinko nemažas būrys šepetiškių. Galbūt smalsu buvo pažiūrėti, kaip seksis, nes  šiame turnyre pirmą kartą galėjo dalyvauti mergaitės. Kiekviena komanda atsivežė jų  ne po vieną – buvo pagalvota ir apie keitimus varžybų metu.  Smagu – jos tikrai pademonstravo neblogą futbolo lygį.

Varžybas stebėjo seimo narys Aleksandras  Zeltinis, kuris atvežė įsteigtus prizus, o jo ištikima bendražygė žmona Simin vaišino visus šokoladu  ir fotoaparatu fiksavo visas renginio akimirkas. Taip pat varžybas stebėjo, su mokiniais ir „sirgaliais“ bendravo gausybę prizų atvežęs  LSDP Kupiškio skyriaus pirmininkas Augenijus Cesevičius.

Greitai prabėgo daugiau kaip 4 futbolo varžybų valandos. Iškilmingo varžybų uždarymo metu apdovanotos varžybų komandos nugalėtojos ir komandos prizininkės. Taip pat geriausi komandų žaidėjai. Apdovanojimus įteikė seimo narys A. Zeltinis ir LSDP Kupiškio skyriaus pirmininkas A. Cesevičius.

Bronzos medalius ir III vietos taurę iškovojo Salamiesčio pagrindinė mokykla,  II vietą iškovojo  ir sidabro medaliais pasipuošė Šepetos Almos Adamkienės pagrindinė mokykla. I vietą, aukso medalius ir pagrindinę gražuolę taurę laimėjo Subačiaus gimnazistai.

Iškilmingo uždarymo metu buvo apdovanoti geriausi turnyro žaidėjai. Jais tapo ir prizus gavo Gytis Klemunskis ir Gintarė Janulytė iš Subačiaus gimnazijos,  Danas Vilys ir Simona Gaidamavičiūtė iš  Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos, Aldas Palaima iš Salamiesčio pagrindinės mokyklos. Taip pat įsimintini apdovanojimai atiteko Rudilių pagrindinės mokyklos mokiniui  Martynui Espenko  ir Viktorijai Vareikaitei iš Alizavos pagrindinės mokyklos.

17 valandą mokykla svetingai sutiko tarptautinio projekto „T – klasė“ vadovę Jūratę Jadkonytę Petraitienę ir projekto filmo vadovą Deividą Gaudėšių. Svečiai gausiai susirinkusioms mamytėms (ir ne tik, nes  projekto veikloje dalyvauja ir tėveliai) pristatė projekto idėjos gimimą ir jau parengto projekto tikslus. Ką reiškia „T- klasė“? Raidė T reiškia „tėvų“. Taigi, kas ta „Tėvų klasė“ ir kodėl jos reikia? Čia reikėtų prisiminti liūdną statistiką, skelbiančią, kad Lietuvoje tėvai savo vaikui vidutiniškai skiria apie 7 minutes per parą. Tad tėvų dalyvavimas šiame projekte ir bendrų veiklų su savo atžalomis vykdymas leistų pratęsti tas skurdžias minutes bent iki valandos. Nes projekto tikslas – skatinti tėvus aktyviau įsitraukti į mokyklos gyvenimą, juolab, kad projekto autoriai turi pasiūlyti ne vieną įdomią formą ar galimybę.

Projekto vadovė pasidžiaugė, kad Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos tėveliai ir jų vaikai  aktyviai įsijungė į projekto veiklą. Visiems buvo smagu aptarti savojoje mokykloje vykstančias veiklas, pasidžiaugti, kas labiausiai patinka jiems ir jų vaikams,  taip pat pasižiūrėti filmą ir pasisemti patirties iš respublikos mokyklų, kurios įgyvendina projektą  „T – klasė“. Susitikimas užtruko iki vėlyvo vakaro, tačiau neprailgo, nes dar buvo tartasi dėl naujų bendrų veiklų, kurias galėtume pasiūlyti mokyklai.

Ir dar. Renginio metu į internetinę „T – klasė“ projekto svetainę įkėlėme bendrą nuotrauką ir pasiuntėme palinkėjimą laimėti šiemet ką tik susikūrusiai mokyklos futbolo komandai. Mūsų palinkėjimas išsipildė – iškovota garbinga II vieta.

Laukiant svečių  „T – klasės“ projekto „darbščiųjų rankų“ būrelio vadovė technologijų mokytoja metodininkė Ingrida Pučėtienė demonstravo skaidres iš pirmojo užsiėmimo. Mamyčių ir jų vaikų darbeliai tokie šaunūs, lyg tikrų meno meistrų gaminti.

Mokyklos direktorė Vanda Vanagienė