Spektaklyje „Pykšt pokšt, – tu negyvas“

pagal | 2019-05-23

Kupiškio kultūros centre, šį antradienį, gegužės 21 dieną, grupelė 7-10 klasių mokinių žiūrėjo spektaklį „Pykšt pokšt, — tu negyvas“. Spektaklio kūrėjai – Kupiškio kultūros centro jaunimo teatro studijos artistai, vadovaujami režisierės Vilijos Morkūnaitės. Tai 1999 metais amerikiečių dramaturgo Viljamo Mastrosimone to paties pavadinimo pjesė parašyta remiantis tikrais faktais. Omahos valstijoje (JAV), Springfilde, vaikinas nušovė savo tėvus ir atėjęs į mokyklą pradėjo šaudyti į draugus. Kol buvo sustabdytas, nušovė penkis bendraklasius. Spektaklyje bandoma atsakyti į klausimus, kodėl taip atsitiko. Aktoriai pagrindinio herojaus Džošo šimtus kartų klausia: kodėl tu taip padarei? Scenoje prabėga sotus vaikino gyvenimas: jis iš tėvų gauna visko, ko paprašo. Nauja užgaida — ginklas — tarp tėvų sukėlė ginčą, bet nugalėjo sūnaus noras. Po spektaklio mokiniai susirinko Vitražų salėje diskusijai. Su auditorija bendravo psichologės Kristina Vainienė, Alina Spaičienė, Rasa Krikščiūnienė. Jos su mokiniais reflektavo, skatino šnekėtis apie problemas, su kuriomis susiduriama mokykloje, klausė kas labiausiai jaunuolius paveikė spektaklyje, kokia jų nuomonė apie pagrindinį veikėją Džošą, kaip buvo galima išvengti tragedijos ir kas kalčiausias dėl to, kas atsitiko.

Ingrida Sofija Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė