Sveikiname visus mokyklos bendruomenės narius su Vasario 16-osios švente!

Vasario 16-oji Valstybės atkūrimo diena – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais metais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Ta proga prieš pamokas ir po pamokų visą savaitę vyko pilietinio ugdymo projektas „Aš myliu Lietuvą“. Mokiniai trispalviais karpiniais papuošė mokyklos langus. Trispalvės pasižymėjo formų, dydžių, panaudotų medžiagų, sprendimų bei idėjos išraiškų įvairumu. Kiekviena klasė gavo užduotį: vieni karpė širdeles, kiti paukščius, ant kurių rašė linkėjimus Lietuvai, dar kiti paruošė stendinę medžiagą, supažindinančia su Lietuvos regionais ir lietuvišku medžiu, pilnu gyvybės ir meilės Lietuvai. Istorijos mokytoja papasakojo įdomius faktus apie Vasario – 16 ąją. Mokiniai sužinojo apie tai, kad nepriklausomybės aktą pasirašė 20 Lietuvos Tarybos narių, kad pirmas pasirašė Jonas Basanavičius, o kiti Tarybos nariai – abėcėlės tvarka, kad 1917–1918 m. žiema buvo labai šalta, speiguota, kad namas, kuriame pasirašytas aktas, išliko iki dabar, kad ten veikia muziejus. Mokiniai nagrinėjo Lietuvos Tarybos signatarų biografijas ir sužinojo, kad jauniausias Nepriklausomybė Akto signataras – Kazys Bizauskas. Tuo metu jam buvo tik 25-eri metai, vyriausiasis signataras – 67 metų Jonas Basanavičius. Pradinių klasių mokytojos vedė klasės valandėles apie Lietuvą, jos nepriklausomybės siekį, integravo šią medžiagą į mokomųjų dalykų pamokas.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė