Prevencinės pamokos

Vasario 5 ir 6 dienomis mokykloje lankėsi Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Danguolė Baliuvienė. Ji pravedė 4 prevencines pamokas 5,6 ir 7,8 klasių mokiniams. Pirmą dieną mokiniams pareigūnė aiškino, kas yra teisinė atsakomybė, supažindino su nepilnamečių atsakomybes reglamentuojančiais teisės aktais, Lietuvoje vyraujančiais nepilnamečių teisės pažeidimais, administracinės ir baudžiamosios atsakomybės ypatumais, vartojant psichoaktyviąsias medžiagas, tabaką, elektronines cigaretes, alkoholinius gėrimus, smurto ir patyčių, vagystės atvejus ir kt. Vaikai buvo supažindinti su pasitaikančiais nusižengimais, diskutavo, kaip išvengti tokių situacijų, kokios baudos grėstų tėvams už vaikų nusikalstamas veikas ir kada patys mokiniai turėtų  prisiimti atsakomybę, o mokinys turėjęs teisinį tyrimą, niekada negalėtų būti medžiotoju, policininku, ugniagesiu, karininku.

Antra diena sutapo su Saugaus interneto diena, kurios metu kalbėta apie patyčias. Lektorė kalbėjo apie įvairias patyčių formas, rodė filmuką,  kaip išlikti budriems ir nepakliūti į internetinių sukčių pinkles, o pakliuvus, kur ir kaip, ieškoti pagalbos, kaip saugiai dalintis informacija internete, kokios informacijos apie save, savo artimuosius ir draugus nekelti į socialinius tinklus. Viešnia su mokiniais diskutavo, kas gali tapti patyčių taikiniu, kaip netapti patyčių auka, kokie vaikų vaidmenys patyčių metu.

Ingrida Pučėtienė socialinė pedagogė metodininkė