Tarptautinė tolerancijos diena

Šiais metais sukanka dvidešimt metų, kai Lietuvoje pradėta minėti Tarptautinė Tolerancijos diena.  Pirmą kartą Tarptautinė Tolerancijos diena viešai buvo paminėta 2003 metų lapkričio 16 dieną Vilniuje, Kudirkos aikštėje.  Iniciatyvos tikslas – Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimų Lietuvoje įvertinimas. Pilietinės akcijos metu, kurioje dalyvavo keli šimtai mokinių ir mokytojų, buvo sugriauta simbolinė netolerancijos siena. Nuo šio momento ši Jungtinių Tautų 1995 metais paskelbta minėtina diena Lietuvoje pažymima kasmet. Tarptautinės komisijos iniciatyvą minėti šią datą palaiko ir mūsų mokykla. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos žibintas! Šią dieną kalbėta apie aplinką, kurioje gyvename, dikutuota apie žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus, aptarti pavyzdžiai susiję su totalitarinių valstybių istorija atkreipiant dėmesį į šių dienų aktualijas, kurios atskleidžia netoleranciją, nepakantumą bei iš to kylančius karinius konfliktus. Diena ugdo empatiją, supratimą, o svarbiausia – norą stengtis priimti kitokį žmogų  be smerkimo, suprasti jo gyvenimo pasirinkimus. 1 – 8 klasių mokiniai gamino žibintus, kurie spinduliuoja šviesa, gėriu, ramybe. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė