Vaikų ir jaunimo socializacijos stovyklai pasibaigus

Pasibaigus mokslo metams, mokiniai  nori aktyvios veiklos, bendrauti kartu, turiningai leisti laisvalaikį. Tuo tikslu vaikai noriai lanko stovyklos veiklas. Šių metų vaikų ir jaunimo socializacijos projektas „Sportuok, tobulėk, kurk kartu 2023 m.“ skirtas vaikų socialinių įgūdžių ugdymui, aktyviam poilsiui. Kiekvieną dieną kartu bendradarbiaudami, padedami mokytojų,  vaikai dalyvavo savęs pažinimo, tyrinėjimų, atradimų, sporto užsiėmimuose. Socialinio emocinio ugdymo, sportinė, turistinė, vaikų ir jaunimo socializacijos stovykla buvo skirta vaikams nuo 6 iki 10 metų. Stovyklos tikslas – užimti vaikus laisvu nuo mokymo(si) metu socialinėms emocinėms kompetencijoms ugdyti, žingeidumui skatinti, fiziniam aktyvumui didinti. Stovyklos veiklose dalyvavo priešmokyklinio ugdymo, 1 – 4 klasių mokiniai. Į stovyklos programą integruotos penkios socialinio emocinio ugdymo kompetencijos: sąvimonės, savitvardos, socialinio sąmoningumo, tarpusavio santykių, atsakingų sprendimų ugdymo. Jos buvo ugdomos stovyklos veiklų ir išvykų metu. Vaikai mokėsi savo stipriųjų ir silpnųjų pusių atpažinimo, pasitikėjimo savimi skatinimo, impulsyvumo kontrolės, emocijų valdymo, atsakomybės už kitus priėmimo, socialinės įvairovės pripažinimo, tarpusavio santykių kūrimo ir išlaikymo, išmintingų sprendimų priėmimo. Mokiniai lankėsi Anykščių pramogų ir sporto centre „Kalita“, medžių Lajų take, Vorutos piliakalnyje, „Rūtos“ šokolado ir geležinkelių muziejuose Šiauliuose, Pasvalio sporto mokyklos baseine, Kupiškio viešojoje bibliotekoje, ilsėjosi prie Kupiškio marių. Visose išvykose jų laukė edukacinės užimtumo programos. Veiklas organizavo socialinė pedagogė metodininkė Ingrida Sofija Pučėtienė,  vyresnioji pradinių klasių mokytoja Vaida Šveikauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Janina Daukienė ir jungtinės priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Irena Patinskienė, talkino Kupiškio viešosios bibliotekos Šepetos padalinio bibliotekininkė Neringa Paukštienė.

Ingrida Sofija Pučėtienė socialinė pedagogė metodininkė