Žaidžiame senovinius stalo žaidimus

Žaidžiame judriuosius, sportinius ir stalo žaidimus, kad maloniai praleistume laisvalaikį. Kiekvienas pasirinktas žaidimas turi apibrėžtą tikslą ir taisykles, kurių privalome laikytis. Žaidimas skatina asmenybės intelektualinį tobulėjimą. Kokių naujų žaidimų galėtume pasiūlyti mūsų mokiniams? Susidomėjome Kultūros paso siūlomomis edukacinėmis programomis. Pasikvietėme edukatorių Mindaugą iš Vikingų kaimo su programa „Senoviniai stalo žaidimai“. Subūrėme vaikus tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą skatinančiai veiklai. Edukatorius pamoką pradėjo nuo trumpų klausimų apie stalo žaidimus: kas kokius mėgsta, spėliojo, kiek metų seniausiam stalo žaidimui, visi dalinosi idėjomis, ką galima išmokti žaidžiant stalo žaidimus. Edukatorius supažindino su senovės žaidimų atsiradimo istorija, pristatė populiariausius, daugiausiai ištyrinėtus žaidimus, jų taisykles. Mokiniai stengėsi išmėginti kuo daugiau stalo žaidimų, įvertinti jų technikos sudėtingumą. Žaisdami mokėsi ne tik laimėti, bet ir pralaimėti, lavino loginį, strateginį mąstymą bei bendravimo įgūdžius. Kaip smagu, kad ši viena geriausių vaikams ir jaunimui edukacinių programų Lietuvoje sulaukė pripažinimo ir gausaus gerbėjų rato mūsų mokykloje. Po atostogų pačių mokinių pasigamintos žaidimo priemonės ir įrankiai ne kartą vaikus suburs prie senovinių stalo žaidimų.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė