DIREKTORĖS SVEIKINIMAS

pagal | 2019-02-14

Mielieji,

Besisukdami kasdienių darbų ir veiklų karuselėje net nepastebime – laikas šventei. Kokia ji, Lietuvos nepriklausomybės – Vasario 16-osios šventė? Smagi ir džiaugsminga, nes mylim Tėvynę, o gal tai mūsų vertybių patikrinimo testas – ar tikrai mylim?

Žvelgiu į paskutiniuosius šimtmečio metus, kad pa(si)tikrinčiau, kaip mokyklos bendruomenėje skleidėsi pilietiškumo apraiškos?

… Sausio 13-osios  atminimo žvakutės visuose mokyklos languose ir tylus laukimas pirmosios pamokos – apie didvyrių auką Lietuvai.

… Vasario 16-ajai  ypatinga idėja – dovanota mokyklos mokinio Mato Butėno – jis sukūrė 100 Nepriklausomybės vėliavėlių ir šventę įamžino prie Papilių kelio esančiame akmenyje.

… kovo mėnesį mokiniai, mokytojai, mokyklos darbuotojai rašė nacionalinį diktantą. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

… rugsėjį paminėjome Europos kalbų dieną. Mokiniai  pamokose rengė mini projektus: atliko gramatines, kūrybines ir teksto rašymo užduotis, piešė plakatus. Po pamokų mokyklos erdves papuošė projekto metu sukurtais darbais. Visur gražu ir gerai, bet Lietuvoje – geriausia!

Paminėjau tik tris tradicija tapusias veiklas ir vieną netikėtą idėją, įrodančią, kad mūsų pilietiškumas gali skleistis įvairiausiais būdais, gali likti net nepastebėtas, tačiau visuomet sušildantis ir įkvepiantis.

Nuoširdžiai sveikinu su Vasario 16-ąja!  Atsiliepkime į Prezidentės kvietimą: „Švęsk linksmai ir išradingai!“

vanda Vanagienė, mokyklos direktorė