Gamtą pažįstame tyrinėdami

pagal | 2015-11-29

Lapkričio 26 d. Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje surengta pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Gamta šalia mūsų“. Konferencijoje dalyvavo bei pranešimus skaitė jaunieji tyrėjai iš Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos ir iš Kupiškio rajono mokyklų. Pradinių klasių mokytojų paskatinti mokiniai aktyviai įsitraukė į tiriamąją veiklą, kad geriau pažintų, suprastų artimiausią socialinę bei gamtinę aplinką, suvoktų, kaip gamtinė ir socialinė aplinka veikia žmonių gyvenimą.  Tądien čia susirinko tie, kurie norėjo  pasidalinti savo gerąja patirtimi ir pasimokyti iš kitų. Konferencijoje dalyvavo mūsų mokyklos jaunieji gamtos bičiuliai: Martynas Cibulskis, Airidas Sedulinas, Elinga Testova ir Vesta Liesmonaitė. Pavasarį jie matavo tvenkinio kranto ilgį ir ten stebėjo augalus bei gyvūnus.  Projektinę veiklą  mokiniai apibendrino ir pristatė pranešimu „Šalia tvenkinio“.  Šaunieji gamtos bičiuliai pasidžiaugė, kad konferencija  buvo įdomi bei naudinga, tad ir vėl norisi tyrinėti. Juk gamtą geriausiai pažįstam tyrinėdami.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, JMB būrelio „Pelkinukai“ vadovė