Mokomės kitoje aplinkoje

pagal | 2015-11-29

Integruoti veiklas, mokytis kitoje aplinkoje – tokiu tikslu lapkričio 13 dieną  gausus būrys Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių vyko į  Arklio muziejų Niūronyse. Kelionę pradėjome su muzika. Klausėmės įrašo ir dainavome kartu su Almos Adamkienės fondo inicijuoto projekto „Dainuokime kartu“ dalyviais. Atvykusius Striukų sodyboje pasitiko Nijolė Kačkuvienė. Tarsi namiškius maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė mokė susikaupti, išklausyti, gerbti tėvelius ir mokytojus. Vėliau papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius, šeimos tradicijas. Susipažinome su senoviniais buities rakandais. Stebėjome, kaip šeimininkė ką tik iškūrentoje duonkepėje pašauna duonos kepalą. Vėliau kiekvienam padėjo pačiam suformuoti ir išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol kepė duonelė, kieme vaikai smagiai žaidė: „žirgeliais“ jojo, kepurę nešiojo, virvę traukė… Neprailgo bežaidžiant, o ir duonelė iškepė. Gaspadinė visus į vidų pakvietė ir gardžiais valgiais pavaišino. O išleido su savos duonelės kepalėliu – lauktuvėms. Išvažiuoti neskubėjome.  Nutarėme  apsilankyti  Arklio muziejuje, ypatingame, vieninteliame Pabaltyjyje, kuriame arklio ir žmogaus ryšius atskleidžia ekspozicijos, amatai, edukacinės programos ir  gyvas bendravimas su arkliais. Užduotys šepetiškiams: atidžiai klausytis gido  pasakojimo, pildyti užduočių lapą, nupiešti žirgelį. Mokiniams netrūko susikaupimo, mokėjimo klausytis, klausti, mandagiai bendrauti. Vaikai sužinojo beveik viską apie arklį: kilmės istoriją, lietuviškų arklių veisles, kaip arkliai vadinami pagal plauko spalvą, kokio dydžio ir pan. Laikas bėgte bėgo. Daug sužinojome, daug patyrėme. Žinias apibendrinome. Patiko viskas. Ir vėl su daina į kelią.

Nuoraukų galerija

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė