Integruota veikla „Pokyčiai“ Adomynėje

pagal | 2015-11-14

Lapkričio 6 dieną antros ir ketvirtos klasių mokiniai vyko į Adomynės pagrindinę mokyklą tikslu dalyvauti integruotoje (lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, dailės  ir kūno kultūros) veikloje „Pokyčiai“. Adomynėje svetingai sutikti susėdome erdvioje klasėje.  Mokytoja  Aušra Širvelienė  visus supažindino su veikla, jos trukme.  Mokiniai susiskirstė į keturias grupes, išsirinko kapitoną. Tuomet  grupelės darniai žingsniavo į pirmą – Mįslių stotelę. Pokyčiai – užkoduoti mįslėse. Reikėjo kuo greičiau įminti mįslę ir teisingą paveikslėlį – atsakymą atnešti  teisėjams (mokytojoms). Vaikai smagiai susišūkaudami bėgiojo,  stengėsi įminti kuo daugiau mįslių. Mįslėms išsekus, keliavome į Adomynės dvarą – Laiko pokyčių stotelę. Mus pasitiko muziejininkė Rima Lapienienė. Ji papasakojo Adomynės dvaro istoriją. Adomynė iki 19 a. pradžios vadinosi Aluotėliai, priklausė Pliateriams. Vėliau, valdant Jonui Žurauskui ši vietovė pavadinta Jonava. Po Jono Žurauskio mirties dalį žemių su dvaro pastatais  nupirko Adomas Vilėniškis, kuris vėliau Jonavą  pavadino savo vardu – Adomyne. Mokiniai atidžiai klausėsi pasakojimo, fiksavo svarbius istorijos faktus. Stebėjo daugybę senovinių daiktų – istorijos liudininkų. Skaičiavo, kiek dvare kambarių. Sužinojo, kad dvaro rūsyje buvo plakami baudžiaunininkai, kad jie, pono paliepti, rankomis iškasė šautuvo formos  tvenkinį… Šiais metais Adomynė šventė 460 metų jubiliejų.

Pasistiprinę mokiniai tęsė veiklas. Trečioji – Gamtos pokyčių stotelė. Parke mus pasitiko eigulys Vytas Kvyklys. Jis supažindino su medžių rūšimis ir pamokė išmatuoti storiausių medžių skersmenį  ir dygiosios eglės  aukštį (21 m). Nustatėme, kad storiausias – ąžuolas (skersmuo 86 cm). Kiti medžiai: maumedis (52 cm), raudonasis ąžuolas (41 cm), pocūgė eglė ir liepa (39 cm)…

Mokiniai apibendrino pastebėtus pokyčius, nusakė, kas jiems patiko. Pasivaišino gardžia arbata ir  ledais. Mokyklos direktorė Danguolė Mašauskienė pagyrė mokinius už nuoširdų darbą ir sėkmingą veiklos pristatymą. Apdovanojo Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos mokytoją Janiną Daukienę ir Adomynės pagrindinės mokyklos mokytoją Aušrą Širvelienę už puikų bendravimą ir bendradarbiavimą organizuojant integruotą veiklą.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė